5 דברים שלא ידעתם על חומצה היאלורונית

החל מסוף המאה ה-20, הזרקת חומצה היאלורונית הפכה ועודה הופכת ליותר ויותר נפוצה בכל הקשור לטיפולים אסתטיים שונים. עדיף להתחיל להשתמש בחומצה מוקדם יחסית, ואף לפני הופעת הקמטים בפועל, ובכך להשיג תוצאות מקסימאליות. החומצה היא פולימר שכבר קיים בגוף באופן טבעי והיא נחשבת לבטוחה במיוחד לשימוש ולטיפול. הטיפול חייב להתבצע על ידי דוקטור והוא יעיל במיוחד בטיפול במספר סוגיות אסתטיות באזור הפנים, לרבות העלמת קמטים, פיסול ועיצוב אף ועיבוי ומילוי שפתיים. להלן 5 דברים שלא ידעתם על חומצה היאלורונית, וכדאי שתדעו.

כבר קיימת בגוף

חומצה היאלורונית כבר קיימת בגוף שלנו באופן טבעי, היות והוא מייצר אותה בעצמו, ובאדם במשקל ממוצע יהיה כ-15 גרם מהחומצה. מסיבה זאת, השימוש בה נחשב לבטיחותי במיוחד, ולרוב כרוך בתופעות לוואי מינוריות יחסית, שגם עוברות באופן מהיר למדי.

מחליפה הליכים מסובכים

הגדולה של החומצה ההיאלורונית היא הפשטות והבטיחות שלה ביחס להליכים קוסמטיים ואסתטיים סבוכים וארוכים יותר של פיסול פנים. דרכה ניתן לבצע בין היתר עיבוי והגדלת שפתיים, העלמת קמטים, עיצוב עצמות לחיים, מילוי שקעים, פיסול אף והרמת גבות.

ספיגת מים

החומצה היא כה יעילה ברמה הפרקטית בגלל מאפיין ספיגת המים שלה – היא מסוגלת לספוג מים ביחס של פי 1,000 מהמשקל שלה. באופן הזה היא מסוגלת לעבות ולמלא רקמות שונות בפנים ולהעניק לנו מראה מלא, אסתטי ומעוצב יותר.

על ידי רופא בלבד

הזרקת החומצה צריכה להתבצע על ידי רופא בלבד, מה שהופך את ההליך לבטוח יותר מכל בחינה. אלו הן תקנות רשמיות של משרד הבריאות. מעבר לכך, וודאי שיש לתת עדיפות לרופאים אשר עוסקים בתחומי הטיפולי האסתטי ושיש להם ידע וניסיון רב בביצועם.

החזרת המצב לקדמותו

בניגוד להליכים אסתטיים מסובכים יותר, במידה ובכל זאת לא מרוצים מהתוצאה של השימוש בחומצה ההיאלורונית, ניתן להשתמש בחומר שמעלים את החומצה ומבטל את ההשפעה שלה, ובכך להחזיר את המצב לקדמותו. מה שכן, לרוב אין צורך בשימוש באפשרות הזו, מכיוון שאחוזי ההצלחה של הטיפול הם גבוהים מאוד.